Stanislav Konopásek - Hráč, který přežil

David Lukšů, Aleš Palán

Stanislav Konopásek - Hráč, který přežil

399 Kč


poslední dva kusy skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Vydala Česká televize. Edice ČT. Rok vydání: 2007. 218 stran.
Kód zboží: 9788085005820
Kniha zachycuje unikátní svědectví jednoho z nejlepších hokejových útočníků historie Stanislava Konopáska. Na vrcholu své kariéry však zažil prudký pád: společně s většinou mužstva světových šampionů byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k mnohaletému vězení.

Prožil si peklo nucených prací v uranových dolech, přesto se ještě dokázal vrátit na hřiště a znovu dávat góly i předávat své umění v roli trenéra. Stanislav Konopásek je posledním v Čechách žijícím hráčem první zlaté éry čs. hokeje. Nastupoval v jednom útoku společně s Vladimírem Zábrodským, kontroverzní postavou československého sportu. Ač se osobně nepřátelili, vytvořili společně jádro téměř neporazitelného týmu LTC Praha.. Patřil k první vítězné generaci československého hokeje, která po válce přivedla národní mužstvo ke dvěma titulům mistrů světa.

Na vrcholu své kariéry však zažil prudký pád: společně s většinou mužstva světových šampionů byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k mnohaletému vězení. Prožil si peklo nucených prací v uranových dolech, přesto se ještě dokázal vrátit na hřiště a znovu dávat góly i předávat své umění v roli trenéra. Stanislav Konopásek je posledním v Čechách žijícím hráčem první zlaté éry čs. hokeje. Nastupoval v jednom útoku společně s Vladimírem Zábrodským, kontroverzní postavou československého sportu. Ač se osobně nepřátelili, vytvořili společně jádro téměř neporazitelného týmu LTC Praha.