Člověk Jágr (2013)

Petr Čermák

Člověk Jágr (2013)

259 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (jako nové)
Typ: kniha
Další údaje: Vydalo: Nakladatelství Imagination of People. Třetí doplněné vydání. Rok vydání: 2013. Počet stran: 216+48 stran barevných příloh. Vazba: pevná, A5, s přebalem. Pozor, kniha je mírně poškozena, uvnitř jsou listy poškozené tekutinou. Kniha je však čitelná.
Kód zboží: 9788087685075
Nejnovější biografie o české sportovním gigantovi z pera zkušeného novináře a vydavatele Petra Čermáka pojatá neotřelou formou. Autor záměrně upouští od běžného životního portrétu výjimečného sportovce a snaží se vstoupit nejlepšímu hokejistovi světa konce minulého století do jeho duše. Kniha je mimořádně čtivá a důležité milníky Jágrovy kariéry nekomentuje pouze samotný hráč, ale i mnoho zainteresovaných osobností.

Pozor, kniha je mírně poškozena, uvnitř jsou listy poškozené tekutinou. Kniha je však čitelná.

Že je Jaromír Jágr sportovním gigantem, který má zlato z olympiády 1998 v Naganu, pyšní se dvěma tituly mistra světa a vlastní dva prsteny za zisk Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins, fanoušek hokeje dobře ví. Nejlepšího českého hokejistu všech dob ostatně obdivuje pomalu každý malý kluk. Autor i proto záměrně upouští od běžného životního portrétu výjimečného sportovce, který proslavil Česko více než stovka vládních delegací. Snaží se vstoupit nejlepšímu hokejistovi světa konce minulého a prvních let našeho století a držiteli vysoce prestižního ocenění pro nejužitečnějšího hráče NHL, Hart Trophy za rok 1999, kdy Jágra experti povýšili na úroveň velikánů Wayna Gretzkého i Maria Lemieuxe, do jeho neobyčejně obsažné duše.