Jaromír Jágr

Jan Šmíd

Jaromír Jágr

169 Kč


Skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Nakladatelství VIK VIMPERK. Rok vydání: 1995.
Kód zboží: 9788086349046
Kniha, která může být do jisté míry i návodem, jak se stát jedním z nejlepších hokejistů na světě a poodhaluje i zákulisí kanadsko-americké NHL. V první řadě je to však příběh o tom, co se stane, když se potkají píle, tvrdá práce a ctižádost s neobyčejným hokejovým talentem.
Stalo se to 11. května 1992. Bylo něco kolem půlnoci a hluk z nedaleké Connecticut Avenue neutichal. Před několika desítkami minut jsem v přímém televizním přenosu viděl, jak Jaromír Jágr rozhodl nádhernou akcí o vítězství Pittsburghu Penguins nad New Yorkem Rangers v Madison Square Garden.

A právě tento moment mě inspiroval k tomu, že jsem začal pracovat na knize o nejlepším hokejistovi v naší historii. Knize o tom, jaká cesta vede z vesničky u Kladna až na samý vrchol hokejového Olympu. V momentě, kdy Jaromír Jágr přebíral v Torontu cenu Arta Rosse pro hráče s největším počtem bodů v základní části, byla bilance jeho pěti let v NHL pozoruhodná. Dvakrát vyhrál Stanley Cup, třikrát byl zvolen do zahajovací pětky nejlepších hráčů NHL, dvakrát vyhrál kanadské bodování svého týmu Pittsburghu Penguins a jeho gól byl navíc televizní stanicí ESPN vyhlášen gólem roku. K tomu všemu ještě vítězství v soutěži o Zlatou hokejku udělovanou našemu nejlepšímu hokejistovi.

Po tři roky jsme s Jaromírem spolupracovali na této knize, která může být do jisté míry i návodem, jak se stát jedním z nejlepších hokejistů na světě a poodhaluje i zákulisí kanadsko-americké NHL. V první řadě je to však příběh. Příběh o tom, co se stane, když se potkají píle, tvrdá práce a ctižádost s neobyčejným hokejovým talentem.