Dynastie Holíků

Jaroslav Kirschner

Dynastie Holíků

369 Kč


Skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Nakladatelství ZEMS. Rok vydání: 2006.
Kniha pojednává o rodinné dynastii, která významně ovlivnila sportovní svět nejen u nás, ale i ve světě. Do Dynastie Holíků můžeme zařadit bratry Jaroslava a Jiřího Holíky, jejich syna Roberta a dceru Andreu s manželem Františkem Musilem.

Jiří Holík je trojnásobným mistrem světa z let 1972, 1976 a 1977, získal též medaile na čtyřech olympiádách. Drží rekord v počtu účastí na mistrovství světa spolu se Švédem Tumba Johanssonem.

Jaroslav Holík vybojoval titul z mistrovství světa z roce 1972, patřil k nejlepším hokejistům šedesátých a sedmdesátých let. V roce 1969 si na mistrovství světa přelepil v zápase proti Sovětskému svazu rudou hvězdu na dresu černou páskou a i díky jeho vynikajícímu výkonu Čechoslováci tehdy Sovětský svaz porazili. Navíc jako trenér dvakrát po sobě přivedl k titulu světových šampiónů českou reprezentaci do 20 let, což se do té doby nikomu nepodařilo. Nyní působí jako komentátor Deníku Sport.

Robert Holík vybojoval dvakrát Stanleyův pohár s New Jersey Devils v letech 1996 a 2000. Vydělává devět miliónů dolarů ročně.

Andrea Holíková vyhrála v roce 1985 juniorskou soutěž ve Wimbledonu. Ve stejném roce vyhrála s československým týmem nejpopulárnější týmovou soutěž Fed Cup.

František Musil vybojoval titul mistrů světa v roce 1985, v loňské sezóně působil jako asistent trenéra národního týmu a z Rigy si přivezl bronzovou medaili. Odehrál 14 let v NHL a proslul jako obrovský srdcař.