Hokejový agent vypovídá

Pavel Bárta, Jaromír Henyš

Hokejový agent vypovídá

499 Kč


Skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Vydavatel: Ing. Miroslav Zukal-ZEMS. Rok vydání: 2008.
Kód zboží: 9788087004241
Hokejový agent Jaromír Henyš je ve svém oboru evropské eso. Se svým kanadským společníkem Ritchem Wintrem se téměř dvacet let stará převážně o české a slovenské hokejisty. Dlouho to byli výhradně ti, kteří odešli do zámoří, dnes má klienty i v předních evropských soutěžích.
Jeho agentura patří mezi největší na trhu. Jako první u nás měl na sportovní manažerství živnostenský list.

Dobrý agent musí být obchodník, psycholog, ale také nezmar, který téměř nezná dovolenou, má styky na všech důležitých místech a dovede leccos zařídit. Ať už během několika hodin vyřídit víza, nebo vysekat někoho z maléru. Pro Henyše jsou hráči jako adoptivní děti, on je pro ně starší kamarád.

Knížka „Hokejový agent vypovídá“ není jeho biografií. Henyš v ní líčí příhody, často až neuvěřitelné, které práci agenta provázejí, ale bežnému fanouškovi zůstávají utajeny. Jsou to příběhy o skutečných lidech, často hokejových hvězdách, které se i za pomoci agenta vypracovaly třeba z ničeho. Slovenskému obrovi Zdeno Chárovi málokdo věřil. Dnes patří k nejlepším obráncům NHL.

Do Henyšovy stáje patří například Dominik Hašek, Martin Straka, Václav Prospal, Petr Sýkora, Tomáš Vokoun, Patrik Štefan. O těch všech se v knize dočtete něco, co jste třeba ještě nevěděli.