Zlatý sen

Ivan Niňaj

Zlatý sen

66. MS 2002 v hokeji vo Švédsku

499 Kč


poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Vydavatel: Vyďavatelstvo Star Press. Rok vydání: 2002. 128 stran.
Kód zboží: 9788097877200
Poutavý průvodce šampionátem ve Švédsku, který přinesl první světový titul v historii samostatného Slovenska. Kromě popisu průběhu turnaje od skupin až po finále, statistik a historického přehledu obsahuje kniha i profily jednotlivých členů zlatého týmu a rozsáhlou fotogalerii z oslav, které spojily slovenský národ.

„Náměstí slovenských měst a městeček dokážou zaplnit asi už jen dva fenomény – revoluce a hokej. Ale v současné době hádám, že asi už jen hokej,“ píše autor knihy Ivan Niňaj v jejím úvodu. Turnaj ve švédském Göteborg, Karlstad a Jönköping patřil bezesporu k událostem, které alespoň na chvíli vrací malému národu sebevědomí. Dokazuje to i tato publikace, jejíž součástí je i soubor fotografií ze slavících slovenských ulic a náměstí.

Těžiště textu samozřejmě spočívá v popisu samotného turnaje. Vývoji každé z šesti kvalifikačních skupin jsou věnovány vždy čtyři stránky, s dalším vývojem turnaje je pak jednotlivým zápasům věnováno stále více prostoru. Rozhodující finálové vítězství nad reprezentací Ruska je dokonce rozebráno po nejvýznamnějších minutách střetnutí, nechybí ani bezprostřední reakce jednotlivých aktérů.

Druhou významnou část knihy tvoří profily jednotlivých hráčů. Nejvíce prostoru je zde samozřejmě věnováno největším hvězdám týmu Miroslavu Šatanovi, Peteru Bondrovi, Žigmundu Pálffymu a dalším. Jednotlivé profily jsou doplněny fotografiemi nejen ze samotného průběhu turnaje, ale také ze soukromých archivů hráčů.

Poslední stránky publikace jsou již tradičně určeny milovníkům statistik a historie. Naleznou stručný přehled všech světových šampionátů v historii od turnaje v Antverpách v roce 1920.