Zlatí aj bez medailí

Mário Gešvantner

Zlatí aj bez medailí

MS v ľadovom hokeji 2004 ČR

369 Kč


Skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Vydavatel: Ottovo nakladatelství, s.r.o. Rok vydání: 2004. 120 stran.
Kód zboží: 9788073600525
Kniha den po dni provází hokejovým šampionátem v Praze s důrazem na slovenskou reprezentaci. Cestu Slovenska od bojů ve skupině až bitvu s Američany po bronz přibližuje i řada kvalitních fotografií a statistik.

Mistrovství světa bylo pro slovenský hokej výjimečné. Důvodem nebyly pouze skvělé výkony svěřenců Františka Hossy, ale i nebývalá atmosféra v hledišti. V roce 2004 se po delší době konal světový šampionát ve střední Evropě a slovenští fanoušci této příležitosti využili. Svým borcům v ostravské a pražské aréně vytvořili takřka domácí prostředí.

Úvod knihy je věnován stručnému historickému shrnutí deseti šampionátů, které borci zpod Tater odehráli pod hlavičkou samostatného Slovenska. Hlavní část textu je pak věnována MS v Praze a Ostravě v roce 2004. Deníkovou formou je zde popsáno účinkování slovenského týmu od prvních přípravných zápasů až po vyvrcholení turnaje v podobě semifinálové bitvy s Kanadou a následným utkáním o třetí místo se Spojenými státy.

Ačkoli je kniha zaměřena na slovenský tým, lze ji zároven použít i jako stručného průvodce celým šampionátem. Text i fotografie Jána Súkupa se totiž věnují i dalším podstatným událostem turnaje, opomenuto tak samozřejmě není finále, ani překvapivý kolaps domácího Česka. Ve svém závěru pak publikace na turnaj nahlíží ze statistické stránky a přináší údaje o všech odehraných utkáních, tabulky skupin, produktivity a dalších statistik sledovaných v ledním hokeji.