Jaromír Jágr - Hledání nebe

Pavel Loněk

Jaromír Jágr - Hledání nebe

399 Kč

499 Kč


Skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Vydalo: Fighters Publications. Rok vydání: 2007. 224 stran.
Kód zboží: 9788087754399
Jeden z nejlepších hokejových novinářů posledního čtvrtstoletí Pavel Loněk napsal unikátní publikaci o Jaromíru Jágrovi. Jágra detailně sledoval a podrobně s ním promlouval po skončení každé sezóny od jeho extraligových začátků. Dokonce mu i domlouval rande s Miss Pavlínou Babůrkovou...
V jeho knize můžete pozorovat, jak se Jaromír Jágr v průběhu měnil, jak se postupně měnil z chlapce v muže, jak se měnil jeho přístup k reprezentaci, k penězům, ženám, kasinu, jak se vyvíjel jeho humor.

V knize jsou připomenuty Jágrovy začátky, dva Stanley cupy s Pittsburghem. Vzpomíná i na léta ve Washingtonu, i v New York Rangers. Jágr se samozřejmě vrací i do zlatého Nagana, ke zlomenému malíčku na MS ve Vídni, sahá ke svým kořenům v kladenském hokeji a vrací se i do ruského Omsku, který si zamiloval a přes mrazivé sibiřské počasí zahřál.

Kniha není vyprahlým výčtem hokejovým úspěchů. Ani jí tolik nezaleží na tom, jestli umí Jágr lépe kličku doleva nebo doprava, jestli má lepší střelu zápěstím nebo příklepem. Hledá jeho duši, jeho názory na život, sleduje, jak se z dlouhovlasého kluka stává přemýšlivý muž hledající nebe.

Kniha je doplněna podrobnými statistikami a nový rozměr jí dávají obrázky populárního kreslíře a sáňkaře „Pivrnce“ Petra Urbana.