100 tréninků hokejové taktiky

Vladimír Kostka, Martin Strnad

100 tréninků hokejové taktiky

240 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Nakladatelství: Olympia. Rok vydání: 1981.
MOMENTÁLNĚ VYPRODÁNO. Poškozený obal, jinak v dobrém stavu. Kniha z pera předního českého trenéra druhé poloviny 20. století Vladimíra Kostky. V knize popisuje řadu tréninkových jednotek se zaměřením na různé herní situace.
Tvořivá hra a taktické mistrovství jsou výraznými rysy československého pojetí ledního hokeje. K taktickému myšlení jsou u nás hráči vedeni od mládí, a taktická příprava je zahrnuta do tréninku žáků a dorostenců současně s postupným osvojováním techniky a v souladu s úrovní rozvoje jejich fyzické a psychické připravenosti.

Při uskutečňování taktických záměrů v utkání se vždy uplatňuje tvořivost hráčů. Jejím předpokladem je osvojení základních herních činností, jejichž strukturu si hráč upevňuje dlouholetým nácvikem a tréninkem v kolektivu svého dru?stva. Účinnost monotématických lekcí taktické přípravy mladých hokejistů jsme ověřili dlouhodobými zkouškami a sledováním a pro trenéry ledního hokeje jsme látku uspořádali do vyučovacích bloků a rozčlenili do 100 tréninkových jednotek týdenního cyklu. Je potřeba, aby trenéři postupovali podle místních podmínek, aby program nepovažovali za dogma, ale za podnět k soustavné aktivní a tvořivé práci...