Velké okamžiky ledního hokeje 2

Pavel Bárta

Velké okamžiky ledního hokeje 2

249 Kč

399 Kč


Skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Nakladatelství Flétna. Rok vydání: 2007. 464 stran.
Kód zboží: 9788090365247
Druhý díl mimořádné publikace Pavla Bárty, bývalého tiskového mluvčího hokejové reprezentace. Jde o jednu z nejkvalitnějších knih, které kdy o hokeji v českém jazyce vyšly. Najdete v ní kompletní historii všeho, co souvisí s hokejem na olympijských hrách, od roku 1920 až po Turín 2006.
Knihu napsal a dosud nejkompletnějšími olympijskými statistikami a zajímavostmi opatřil Pavel Bárta - sportovní novinář a od r. 2002 tiskový mluvčí naší hokejové reprezentace. Předmluvu přidal a obálku zdobí Dominik Hašek. 464 stran, váz., 165 x 240 mm, křídový papír, barevný přebal, cca 600 fotek a novinových titulků.

Vrcholným momentem českých účastí na olympijských hrách bylo jistě euforické zlato v Naganu 1998. Dovolíme si krátce ocitovat z anotovaného druhého svazku Velkých okamžiků ledního hokeje:

...Propuklo české šílenství. Jakmile se Hašek vymanil z hromady těl, začal rejdit po ledě jako smyslů zbavený. Když potom slyšel hrát českou hymnu, v hlavě se mu promítl celý hokejový život. Trenér Slavomír Lener objal kolegu Ivana Hlinku. Ten velký, silný chlap stál nehybně, byl naměkko. U hokeje toho tolik prožil, ale najednou se mu zamžil zrak, dojetí ho ochromilo.

"Víte, to bylo fajn, jak ti Rusové museli přijít a podat nám ruce jako vítězům. Bývaly doby, kdy to končilo naopak," pronesl Hlinka o dvě hodiny později, když předstoupil před novináře. Ve tváři už mu zářil úsměv, modrou košili měl zlitou od šampaňského...