Velké okamžiky ledního hokeje

Pavel Bárta, Martin Leschinger

Velké okamžiky ledního hokeje

Kanadské a světové poháry, Evropa proti zámoři 1972-2005

399 Kč


Skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Vydalo nakladatelství Flétna. Křídový papír, cca 250 fotografií, 384 str., formát A5+.
Novinka z pera hokejového novináře Pavla Bárty vypráví nekonečný příběh hokejových soubojů Evropy proti zámoří, od Série století 1972 po světový šampionát 2005. Profily osobností, desítky fotografií a statistik. Kniha pro vnuky, syny, otce i dědy.
Obrazová kniha pro každého hokejového fanouška. Mapuje období nejrychlejší kolektivní hry od roku 1972 do současnosti. Začíná prvním střetem kanadských profesionálů se SSSR v roce 1972 (Série století) a končí českým triumfem na MS ve Vídni 2005.

Předmluvu pro autora Pavla Bártu, jenž je od roku 2002 také tiskovým mluvčím českého národního týmu napsal trenér mistrů světa 2005 Vladimír Růžička. Na textu spolupracoval i Martin Leschinger.

Těžiště knihy, která seznamuje i se světovými šampionáty a olympijskými hokejovými turnaji, leží v dosud nejpodrobnějším zpracování Kanadských a Světových pohárů. Tedy turnajů, kde díky termínu jejich konání na začátku sezóny vždy hráli ti nejlepší z nejlepších. Zlaté generace 70. i 90. let. Kniha Velké okamžiky ledního hokeje je pro vnuky, syny, otce i dědy, každý si v ní najde to své. Nechybí bohaté portréty osobností, dosud neznámá fakta i unikátní fotografie (například Ivan Hlinka na Canada Cupu 1976 a další). Vůbec poprvé je v češtině podrobně popsána i Série století z rokue 1972 i série mezi SSSR a výběrem WHA v roce 1974. V knize nechybí ani podrobné statistiky včetně sérií evropských klubů proti týmům NHL i WHA.