Osudy hokeje na Hodonínsku

Ivo Cencinger, Eduard Mezera

Osudy hokeje na Hodonínsku

75 let

599 Kč


poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: OS ČSTV Hodonín. Rok vydání: 2005. 264 stran.
Vyprodáno Kniha Osudy hokeje na Hodonínsku mapuje na 260 stranách a za pomoci 400 fotografií a dokumentů hokejové dění na Hodonínsku od soutěžních počátků ve třicátých letech minulého století dodnes. Kniha se věnuje se také nejslavnějším hodonínským odchovancům, především Václavu Nedomanskému či Martinu Hlavačkovi.
Ukazuje dějiny ledního hokeje ve všech obcích a městech, kde se hrál a soustředí se přitom na samotný Hodonín, který byl a je baštou ledních sportů v regionu. Čtenář tak může sledovat vývoj od prvního klubu SK přes Moravii, Slovan, Baník, HC až po současný SHK.

Kniha zachycuje také neblahé přerušení ledních sportů, dále rekonstrukci zimního stadionu, mládežnický a ženský hokej, okresní ligu, krasobruslení, fanklub a věnuje se také nejslavnějším hodonínským odchovancům, především Václavu Nedomanskému či Martinu Hlavačkovi. Součástí publikace je i anketa osobností s hokejem spjatých.

Kniha autorů Ivo Cencingera a Eduarda Mezery vznikala v letech 2002 až 2005 za spolupráce pamětníků, archivů, bývalých i současných hráčů a v tomto rozsahu a obsahu je dosud nevídaná. Vydává ji Okresní sdružení ČSTV Hodonín, cena za vázaný výtisk je 290 Kč včetně DPH. Už nyní ji nabízí sekretariát OS ČSTV Hodonín (2. patro budovy Sportklub), knižní obchody v Hodoníně, Veselí nad Moravou, Kyjově a Strážnici, prodávat se bude také v pokladně stadionu TEZA během druholigových utkání hokejistů SHK Hodonín.