9. mistrovství Evropy v lehké atletice: Athény 69

poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Vydal Technosport Vlašim, podnik TJ Spartak Blanických strojíren ve Vlašimi v nakladatelství Dopravy a spojů v Praze. Vyšlo jako první publikace z ME v atletice. 60 stran.
Publikace z devátého mistrovství Evropy v lehké atletice. Mistrovství Evropy v atletice se uskutečnilo ve dnech 16. – 21. září 1969 na stadionu Karaiskakis v Athénách, který dnes slouží především fotbalu. a programu bylo celkově 38 disciplín (24 mužských a 14 ženských). Na tomto šampionátu měly ženy poprvé na programu běh na 1500 metrů a štafetový závod na 4×400 metrů. Poprvé rovněž absolvovaly běh na 100 metrů překážek. Do roku 1966 závodily na kratší, osmdesátimetrové trati.

Českoslovenští atleti vybojovali celkově pět medailí (dvě zlaté, stříbro a dvě bronzové). Několik dalších atletů postoupilo do finále. Těsně pod stupni vítězů, čtvrtý skončil diskař Ludvík Daněk a ve finále dvoustovky doběhl pátý Jiří Kynos. Sedmá místa vybojovali Pavel Pěnkava (1500 m), Eva Glesková (100 m) a dálkařka Eva Kucmanová. Na osmém místě dokončil chůzi na 50 km Alexander Bílek a deváté místo obsadil koulař Miroslav Janoušek.