Sparta Praha - Srdce naše

David Soeldner

Sparta Praha - Srdce naše

795 Kč


poslední dva kusy skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Nakladatelství Epocha. Rok vydání: 2007. 490 stran.
Kód zboží: 9788087027394
Téměř 500 stran se 690 fotografiemi shrnující historii klubu! Prožijete se Spartou znovu všechny mistrovské tituly včetně těch dvou posledních. Přečtete si vše o hráčských legendách, které psaly dějiny sparťanského i světového hokeje.
HC Sparta Praha patří mezi nejstarší hokejové oddíly naší planety. Více než stoletá historie klubu - milovaného i zatracovaného zároveň - však pro širokou sportovní veřejnost představovala až donedávna velkou neznámou.

Vůbec poprvé byla odtajněna před třemi lety, v knize téhož autora pod názvem Naše krev je Sparta (200 stran). Od té doby se ale podařilo zpracovat nová fakta, a především - sparťané se dvakrát po sobě radovali z vítězství v play off české extraligy, čímž počet mistrovských titulu navýšili na osm! I proto vznikla tato mimořádná publikace o rozsahu 500 stran, ještě podrobněji a poutavěji mapující nejen úsměvné pionýrské počátky sparťanských hokejistů.

S nadhledem a nezaujatě, častěji však prostřednictvích osobních vzpomínek, vypráví o legendách světového významu, stejně jako o nezapomenutelných a někdy rozporuplných osobnostech domácí soutěže. O Josefu Malečkovi, Karlu Koželuhovi, Vladimíru Zábrodském či Karlu Gutovi. Zkrátka ale nepřijdou ani pamětníci a obdivovatelé Františka Tikala, Luďka Bukače, Jiřího Holečka, Jana "Gusty" Havla, Jaroslava Šímy, Pavla Richtera, Jiřího Hrdiny, Jaromíra Šindela, Richarda Žemličky, Jiřího Zelenky, Petra Břízy, Jana Hlaváče či Jaroslava Hlinky. A mnoha a mnoha dalších. Jejich profily jsou prokládány zajímavostmi ze všech ligových sezón a problematickými kauzami, například o skandálním utkání s I. ČLTK během nacistické okupace.

Opomenuty však nejsou ani aféry kolem sjednaných sázek či vyhecované bitvy s Brnem, Jihlavou či bratislavským Slovanem.

Naprosto jedinečná je rozsáhlá statistická příloha (přes 70 stran!), obsahující mj. abecední seznam všech hráčů Sparty a jejich osobních bilancí od roku 1936 do současnosti, stejně jako pestrý přehled rekordů, zpracovaný podle oficiálních zápisů o utkání a po vzoru zámořské NHL - klubových, individuálních, v základní části nebo v play off!

Pestrý průřez sparťanskou historií pak lemuje na 800 černobílých a barevných fotografií a reprodukcí.