Bitkařský kodex

Ross Bernstein, přeložil Jan Velart

Bitkařský kodex

199 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Nakladatelství Egmont. Rok vydání: 2007. Počet stran: 128.
Kód zboží: 9788087053744
Vše, co chcete vědět o bitkách a historii hokejového násilí, nyní najdete v knize „Bitkařský kodex – nepsaná pravidla bitek v NHL“ z nakladatelství Egmont. Jde o zámořský bestseller Rosse Bernsteina, který do češtiny přeložil Honza Velart. Proti předloze se kniha liší v jedné zásadní věci.
Je doplněna o předmluvu muže z nejpovolanějších, chicagského rváče Davida Kočího, jenž komentuje i další kapitoly a na závěr přidává svůj žebříček TOP 10 bitkařů s vlastními charakteristikami.

Ať už si o rvačkách myslíte cokoli, určitě tuto knihu budete považovat za zajímavou. Nechybí sonda do historie, jak se bitkařské řemeslo vyvíjelo od roku 1917 až do současnosti. Přečtěte si o nejslavnějších hrubiánech, o Broad Street Bullies ze 70. letech nebo o proslulých faulech Marty McSorleyho a Todda Bertuzziho.

Na téměř 130 stránkách je z různých pohledů rozebíráno hlavní téma knihy – tedy bitkařský kodex. Jaká pravidla ostří hoši mezi sebou dodržují, co si smí a nesmí na ledě dovolit, jaké je to, když narazí při rvačce na kamaráda nebo jak se chovají mimo led. Vyprávění je doplněno zajímavými příběhy slavných i už zapomenutých hokejistů.

Autor textu: www.eNHL.cz