Abeceda hokejového bruslení

Zdeněk Pavliš, Tomáš Perič

Abeceda hokejového bruslení

289 Kč


poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Vydal ČSLH. 89 stran. Rok vydání: 2003.
Renomovaní odborníci Zdeněk Pavliš a Tomáš Perič se v knize pokusili zachytit teoretické i praktické poznatky z domácí i zahraniční literatury týkající se nácviku hokejového bruslení. Současněš s tím využívali vlastních zkušeností tak, jak je postupně ověřovali v tréninkové praxi.
V publikaci jsou popsány základní druhy hokejového bruslení z hlediska techniky a metodiky a nestíněny jednotlivé kroky jeho nácviku. Jednotlivé techniky bruslení jsou seřazeny tak, aby jejich popis zapadal do vytvořené a užívané metodické systematiky bruslení. ten se může zpočátku zdát poněkud podrobný, ale studiem zjistíme, že jde jen o zachycenízákladních pohybů nutných k jejich správnému provedení. V závěru každé jednotlivé techniky jsou zdůrazněny základní chyby, které se nejčastěji vyskytují, a tím negativně ovlivňují kvalitu jejich provedení.

Aby tato publikace nebyla pouze teoretickou příručkou, ale našla uplatnění i přímo v praxi, je do ní zařazeno 25 drobných a zábavných her na ledě. Na ně navazuje 45 průpravných cvičení ke zdokonalení všech bruslařských dovedností. Uvedená cvičení nejsou neměnná, ale slouží jako určitý model, který je možné dále rozvíjet. Grafické značení použité v těchto cvičeních je zcela záměrně zařazeno až v samotném závěru.