Hokejisti a králíci

Josef Ulrych

Hokejisti a králíci

Knížka poutavých příběhů litvínovské legendy Josefa Ulrycha

169 Kč


Skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Kód zboží: 9788073820015
Lední hokej bývá námětem spousty sportovních knih a publikací, jež mapují průběh turnajů, výsledky, nejrůznější fakta. Případně nabízejí životopisy osobností nebo pohled do minulosti. Zdaleka nejméne je knížek s příběhy, které se hokeje jen dotýkají a popisují i jiné zážitky přímých účastníků. Jednu z nejpůsobivějších publikací tohoto druhu napsal bývalý vynikající útočník Josef Ulrych.

Autor je bývalým dlouholetým hráčem Litvínova a švagrem legendárního kouče Ivana Hlinky. „Knížka vznikla vlastně náhodou,“ prozradil autor Josef Ulrych. „Zásobuji svoje potomstvo rozeseté po celém světě různými příhodami, abych mu trochu zpestřil jednotvárné informace a tak to vzniklo,“ doplnil.

I když je autorem dlouholetý hokejista, v knize by čtenář zbytečně hledal přehledy v střelených branek a podobné statistiky. „Jde o příběhy ze zákulisí a prostředí kolem hokeje,“ dodává autor. V knize, kde je 35 povídek, jsou dva příběhy věnovány Ivanu Hlinkovi. Vše je podáno laskavým humorem autora. „Nemyslím si, že by se čtenář potrhal smíchy, ale stačí, když se sem tam koutky pusy prodlouží směrem k uším a vůbec nezaškodí ukázat i přední řezáky,“ přeje si Hlinkův švagr Josef Ulrych. Při čtění jednotlivých kapitol je patrný velmi zajímavý jazyk. Kniha je napsána čtivě a poutavě. Autor ji rozdělil do čtyř hlavních kapitol. Část "Čím budu" je věnována hokejovým začátkům Josefa Ulrycha.

Kapitola "Severní hvězdy s.r.o" nabízí spoustu příhod litvínovských hokejistů, v nichž hráli hlavní roli autor a jeho švagr Ivan Hlinka. Další úsek knížky "Kolem světa s hokejkou" vychází z dojmů, které si Josef Ulrych přivezl ze zájezdů do dalekých končin. Ostatní povídky shrnuje zvěrečný oddíl "Co život dal."