Summit Series 1972 - Kanadský tým století

Warner Bros

Summit Series 1972 - Kanadský tým století

Canada`s Team of the Century

1 099 Kč

2 399 Kč


Skladem
Stav: nové
Typ: DVD
Další údaje: 1 DVD, komentář v angličtině.
SUPERSLEVA! Dokument o Summit Series 1972, Sérii století, která přinesla vůbec první zápasy nejlepších hokejistů Kanady a SSSR v historii. Byl to okamžik jako žádný jiný. Rok 1972. Od pobřeží k pobřeží, Kanaďané byli fascinováni hrou, kterou sami před sto lety dali světu. A stejně tak lidé v SSSR.
Výsledek této historické "Série století" stanovila poslední minuta posledního zápasu. Rozhodjící branka padla 36 vteřin před koncem sedmého zápasu. Její autor, kanadský útočník Paul Henderson, se stal národním hrdinou. Připomeňte si sedm zápasu Série století s bohatým doporovodným materiálem.

První série století ukázala, že přes vítězství javorového listu svět hokejovou Kanadu dotáhl. O tom svědčí i fakt, že vedle čtyř moskevských zápasů odehráli Kanaďané při svém evropském turné ještě tři další duely. Dva zápasy se Švédskem a jeden v Praze. Švédové prvý zápas sice prohráli 1:4, avšak v odvetě již na své protihráče stačili a remíza 4:4, kterou vyslanci země javorového listu zopakovali i při utkání s Československem v Praze, potvrdila, vyrovnanost světového pelotonu, tím spíše, že Kanaďané v pražském utkání srovnali na 3:3 pouhé čtyři vteřiny před koncem zápasu. DVD je ve formátu Region 1, což je přehratelné ve většině počítačových mechanik a v některých stolních přehrávačích.