Stadión: Hokej '67: Mimořádné číslo k MS v hokeji 1967 ve Vídni

Jiří Holub

Stadión: Hokej '67: Mimořádné číslo k MS v hokeji 1967 ve Vídni

399 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (jako nové)
Typ: kniha
Další údaje: Vydalo nakladatelství Olympia v roce 1967. Počet stran: 32.
Speciální číslo slavného časopisu Stadión věnované mistrovství světa v hokeji 1967 v rakouské Vídni. Na třiceti dvou stránkách se nepokouší přinést kompletní statistiky mistrovství, namísto toho ve formě novinových článků a rozhovorů mapuje nejsilnější příběhy.

34. mistrovství světa a 45. mistrovství Evropy v ledním hokeji probíhalo ve dnech 18. – 29. března 1967 ve Vídni v Rakousku.

Ve Vídni se hrály tři skupiny, jednokolově, systémem každý s každým. Vítěz skupiny A se stal mistrem světa, poslední tým sestoupil do skupiny B. Podobný model platil i v nižších skupinách - první mužstvo v tabulce se posunulo o skupinu výše, poslední ze skupiny B klesl do skupiny C. Současně s MS byly výsledky evropských mužstev ve skupině A započítány jako mistrovství Evropy.

Nemilým šokem pro příznivce ČSSR byla prohra s Finy a fakt, že v soubojích s týmy silné čtyřky (SSSR, Švédsko, Kanada) vytěžili naši hráči jen dvě remízy. Sovětský svaz vyhrál turnaj bez ztráty jediného bodu a žádný ze soupeřů mu nedokázal v zápase dát víc než dvě branky. Týmy USA a NDR se rozešly smírně, ovšem v tomto zápase nepadl ani jeden gól! Rekordní výsledek: SSSR - Německo 16:1 Dvouciferné výsledky zaznamenali statistici na MS hned tři. Nejslušnějším týmem mistrovství byli Finové, nejtrestanější Američané. Největší dohady byly kolem vítězné branky SSSR v zápase s Kanadou - poražení tvrdili, že Staršinov dostal přihrávku přes dvě čáry, což odporovalo pravidlům. Světlo do této situace nevnesl ani opakovaný televizní záznam.