Pelé - vlastní životopis

Pelé, Orlando Duarte, Alex Bellos

Pelé - vlastní životopis

279 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (jako nové)
Typ: kniha
Další údaje: Nakladatel: BB/art s.r.o. (2006), Číslo vydání: 1, Počet stran: 378, Hmotnost: 674
Kód zboží: 9788073418748

Pelé, vlastním jménem Edson Arantes do Nascimento, se ve své nejnovější autobiografii zpovídá z lásky k fotbalu a přibližuje čtenářům kompletní kariéru od prvních krůčků až po největší vrcholy. 

Pelého znají i lidé, kteří se o kopanou nezajímají. Byl nejlepší z generace brazilských hráčů všeobecně uznávaných jako nejvybroušenější a nejskvělejší fotbalisté všech dob. Třikrát se stal mistrem světa a drží rekord v počtu branek vstřelených za Brazílii. 

Ale jak se tento člověk - sportovec, pouhý fotbalista, kterých je mnoho - stal po celém světě symbolem? Jenom proto, že byl v tom, co dělal, nejlepší, anebo je to reakce na nějaké jiné hodnoty?

Největší fotbalista na světě nás zde provází celým svým neuvěřitelným životem a kariérou. Vypráví se svým typickým šarmem a skromností, ale zároveň odhaluje všechny aspekty doby, v níž září, a popisuje i následnou kariéru politika, představitele mezinárodního sportovního hnutí a kulturního symbolu. Kniha PELÉ - VLASTNÍ ŽIVOTOPIS by neměla chybět v knihovně žádného sportovního fanouška ani obdivovatele vpravdě výjimečného ducha.