Padesát let v hledišti Sparty

František Prückner

Padesát let v hledišti Sparty

Zpověď fotbalového fanouška

529 Kč


poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Nakladatelství: Point CZ. Rok vydání: 2008. 494 stran.
Kód zboží: 9788025435427
Unikátní publikace popisující léta 1958 až 2008 z pohledu fanouška pražské Sparty. "Od fotbalového fanouška, který se po celý život zmítá v pavučinách bouřlivých vášní a nesoudných citů nelze v žádném případě očekávat objektivitu. Lze se od něho naopak nadíti záměrného zkreslování skutečnosti ve prospěch jeho klubu.
A nejhorší jsou... Sparťané.

Fandím tomu báječnému klubu už od dětství a nechtějte tudíž po mně, abych o něm cokoliv špatného prohlásil a napsal.

Nejsem fotbalovým archivářem ani odborným metodikem. O většině událostí jsem proto psal z hlavy - tj. tak, jak jsem si je v paměti uchoval. Literaturu a archivy jsem používal jen minimálně, vlastně jen tehdy, když to bylo nezbytně nutné.

I z tohoto důvodu lze tedy očekávat, že velná část mnou uváděných faktů, a zejména názorů, má asi daleko k absolutní pravdě a objektivitě.

Nechtěl jsem však napsat encyklopedii ani román. Snažil jsem se jen o prostou výpověď fotbalového fanouška o jeho koníčku a všech souvisejících dějích.

Nu a o hodnověrnost faktů a objektivitu názorů jsem se alespoň, věřte či nevěřte, poctivě snažil.

Mám jediné přání: aby se mezi čtenáři, bude-li jakých, našel alespoň jeden jediný Nesparťan, který by dočetl až do konce a řekl: "Bať, bať. Takhle nějak to bylo." O tom, že to řeknou Sparťané, nepochybuji." - autor knihy František Prückner.