A život šel dál (poškrábaná obálka)

Petr Feldstein

A život šel dál (poškrábaná obálka)

21 tragických příběhů našich sportovců

149 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Rok a měsíc vydání: 2012/11. Počet stran: 340. Vazba: Pevná. Formát, hmotnost: 165 × 246 mm, 1160 g.
Kód zboží: 978-80-7252-403-7
Osudové příběhy Bohumila Hanče, Rudolfa Poplera, Krala Koželuha, Hany Maškové, Josefa Odložila, Ivana Hlinky, hokejistů z Jaroslavli a mnoha dalších našich sportovců.

Na dlouho v paměti národa
Osudové příběhy Bohumila Hanče, Rudolfa Poplera, Karla Koželuha, Hany Maškové, Josefa Odložila, Ivana Hlinky, hokejistů z Jaroslavli i mnoha dalších našich sportovců.

Mezi tragickou smrtí Jiřího Hanče v krkonošské vánici a neméně tragickou smrtí tří českých hokejistů v letadle nedaleko Jaroslavle uběhlo bezmála sto let. Dvacet jedna příběhů vyprávěných v této knize má mnoho společného. Většina z nich se stala součástí naší nedávné historie a zasáhla doslova celý národ. Obohacením jsou však i některé příběhy neprávem pozapomenuté a dosud opomíjené. Všechny do jednoho ukazují, jak se lidé perou s osudem a často i sami se sebou. Všechny, až na jednu výjimku, končí smrtí. Ta je sice v životě každého člověka nevyhnutelná, ale někdy přichází příliš brzy, nečekaně a zbytečně.
Protagonisté těchto příběhů zasvětili svůj život sportu. Dosáhli v něm úspěchů a většinou i slávy. V některých případech jejich smutný osud se sportem, jemuž se věnovali, souvisel přímo, v jiných nepřímo. Někdy s ním nesouvisel vůbec nebo pouze vzdáleně. Možná vás při čtení napadne, jak lehce je člověk zranitelný – zvnějšku i zevnitř. Jak snadno se může stát obětí nevyzpytatelných shod okolností, zlovůle druhých anebo, v totalitních poměrech, i zrůdné ideologie. Jak se také může stát obětí příliš silné touhy po ještě větším vyniknutí. A jak sebevětší popularita nakonec nemusí vůbec nic znamenat.