Oficiální program mistrovství světa žen do 18 let 2012

ČSLH ve spolupráci s PRO-HOCKEY.CZ

Oficiální program mistrovství světa žen do 18 let 2012

Official Program of the 2012 IIHF U18 Women`s World Championship

129 Kč


Skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Rok vydání: 2011. 36 stran.
Česká republika hostila ve Zlíně a v Přerově ve dnech 31.12. 2011 až 7.1.2012 poprvé v historii mistrovství světa žen do 18 let. Češky nakonec obsadily šesté místo, přesto na šampionát budou jistě rády vzpomínat.
Rekordní počet diváků připravil dívkám dříve nepoznané zážitky. Šampionát navštívilo celkem 17 480 diváků, což je více než pětinásobek návštěvnosti z MS 2011 ve Stockholmu.

Světovými šampiónkami se staly hráčky Kanady, druhé skončily hráčky USA a třetí skončily Švédky, které zdolaly v boji o bronz Německo. České reprezentantky podlehly v bitvě o pátou příčku Finsku. Zápas v Přerově sledovalo 3300 diváků, kteří vytvořili fantastickou atmosféru.

Zpravodaj je v českém a anglickém jazyce. Nabízí úvodní slovo prezidenta IIHF Reného Fasela, představení Zlína i Přerova, obou arén a všech osmi účastnických týmů. Nechybí tam ani historické okénko do všech předchozích šampionátů, které se konaly v kanadském Calgary, německém Füssenu, americkém Chicagu a švédském Stockholmu. Zpravodaj nabízí též rozhovory s předsedou organizačního výboru Karlem Jankovičem, trenérem ženské reprezentace Tomášem Výtiskem a českou reprezentantkou Klárou Hudečkovou.