Závod míru

Jiří Černý, Ladislav Sosenka, Jaroslav Staněk

Závod míru

O cyklistech z nejkrásnějšího pelotonu světa

179 Kč


poslední dva kusy skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Vydalo: Nakladatelství Olympia, Praha. Rok vydání: 1987. Počet stran textu: 208. Počet stran obrazové přílohy: 48. Vazba: Pevná, s přebalem.
Tato kniha vyšla u příležitosti 40. ročníků Závodu míru a její autoři v ní vzdávají hold všem cyklistům, kteří se zúčastnili májových etap na silnicích Československa, Polska, NDR a Sovětského svazu. Sami doprovázeli řadu ročníků v novinářských vozech a měli tak možnost nahlédnout do pelotonu i do jeho zákulisí. Na základě svých poznatků a zkušeností přibližují čtenářům jednotlivé ročníky i osudy historických postav Závodu míru od jeho vzniku v roce 1948 až po současnost.
"Kdyby československá cyklistika nedala světovému pelotonu nic víc než Závod míru, přesto by měla nehynoucí zásluhu na převratném rozvoji tohoto sportovního odvětví. Květnové etapy s nejušlechtilejším symbolem lidstava - Picassovou holubicí - ve znaku znamenají dnes největší závod amatérů. Pravidelně přitahují pozornost nejlepších jezdů Evropy i ostatních kontinentů, staly se vysokou školou cyklistiky a organizačním vzorem všem dalším pořadatelům." Těmito slovy ocenil Závod míru generální sekretář Mezinárodní cyklistické federace UCI Michal Jekiel.