IX. Mistrovství světa v kopané: Mexico 70

Polda Bourek a František Morávek

IX. Mistrovství světa v kopané: Mexico 70

31. května - 21. června

499 Kč


poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Vydal KOVO ve spolupráci s TJ Meteor Praha, podnik zahraničního obchodu. Vytisklo Rudé právo. Rok vydání: 1970. 46 stran.
Publikace věnovaná devátému mistrovství světa ve fotbale v roce 1970, které se uskutečnilo Mexiku. Zúčastnilo se ho i Československo, které však ve skupině prohrálo s Brazílií, Rumunskem i Anglií a nepostoupilo ze skupiny.

9. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 31. května do 21. června 1970 v Mexiku. Zúčastnilo se jej 16 celků. Finále se hrálo 21. června 1970. Během turnaje padlo celkem 95 branek, což je v průměru 3 branky na zápas. Nejlepším střelcem turnaje se s 10 brankami stal Gerd Müller NSR. Za hvězdy mistrovství světa jsou považováni Pelé, Jairzinho (oba Brazílie) a Gerd Müller (SRN). Nejlepším brankářem byl zvolen Uruguayec Ladislao Mazurkiewicz.

Brazílie, která zvítězila na MS již potřetí, získala definitivně historickou trofej "Zlatou Niké" z roku 1930. Zajímavostí bylo, že tuto trofej mohli získat v případě vítězství všichni čtyři semifinalisté (též Uruguayci, Němci i Italové).