90 let hokeje ve Vítkovicích

Zdeněk Janiurek, manažer pro komunikaci HC VÍTKOVICE RIDERA

90 let hokeje ve Vítkovicích

660 Kč


poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Vydaly HC Vítkovice Ridera. Rok vydání: 2018. 512 stran.
Kniha obsahuje historii hokejového klubu od jeho vzniku po současnost. Je rozdělena na 3 části: Historie, Osobnosti, Statistiky. Celou knihu doplňují unikátní fotografie. Některé fotografie ještě nikdy nebyly zveřejněny.

V minulosti Vítkovice vydaly zajímavé knihy k 70. i k 80. výročí, ale publikace 90 let hokeje ve Vítkovicích přináší zcela nový pohled na historii klubu. Ucelená, jednotná kniha, vůbec poprvé zcela exaktně popisuje, jak současný HC VÍTKOVICE RIDERA v letech 1928 až 1929 vznikal, jak se formoval, jak sílil a jakými cestami prošel ke zlatým triumfům 1952 a 1981 až do extraligové současnosti. To vše formou kroniky, obohacené atraktivními příběhy a zajímavostmi.

 

Celá publikace 90 let hokeje ve Vítkovicích je rozdělená do tří velkých kapitol. První je kronikou klubu, historickým vyprávěním o vítkovickém hokeji od jeho vzniku až po současnost. Součástí jsou i kapitoly věnované vítkovickým účastem ve velkých mezinárodních soutěžích, či příběh vzniku a fungování vítkovické mládežnické líhně. Druhým oddílem je galerie největších osobností historie. Chronologicky od zakladatele Viléma Rokyty až po lídry posledních let – 29 nejvýznamnějších osobností, které formovaly vítkovický hokej a jejich životní i sportovní příběhy. Nechybí ani přehled desítek dalších důležitých hráčů a funkcionářů. Třetí velkou kapitolou je statistický přehled. Podle dostupných materiálů sezona po sezoně v číslech, výsledky, tabulky, také statistiky, přehledně, na jednom místě.

 

Kořením publikace 90 let hokeje ve Vítkovicích jsou historické fotografie. V mnoha případech dosud ještě nepublikované, takže v rámci 90. výročí HC VÍTKOVICE RIDERA budou mít tyto snímky, často oněch 90 let staré, premiéru. Všechny fotografie jsou samozřejmě doplněny detailními popisky.

 

Autorem publikace 90 let hokeje ve Vítkovicích je Zdeněk Janiurek, který materiály připravoval téměř 10 let. Postupoval podle zásad historické práce, zdrojem mu tak byly nejen paměti jednotlivých hráčů, či předešlé výroční knihy, ale čerpal také z pramenů Archivu Města Ostravy, dobového tisku, ročenek, odborných publikací. To vše v zájmu detailního a co nejpřesnějšího sestavení mozaiky, jejímž výsledkem je současný HC VÍTKOVICE RIDERA a jeho tradice.

Samotná kniha má 512 stran, na váhu 2 kg! Devět desetiletí vítkovické historie uceleně a na jednom místě. To vše na vysoce kvalitním papíru, špičkově graficky zpracováno, s termoražbou na obálce, které vévodí historicky první dochovaná fotografie hráčů SSK Vítkovice v prvních vítkovických dresech s bílým „V“ na prsou. (zdroj textu: hc-vitkovice.cz)