Stadión: Hokej '82 - Mimořádné číslo k MS v hokeji 1982 ve Finsku (21/1982)

Luděk Brábník

Stadión: Hokej '82 - Mimořádné číslo k MS v hokeji 1982 ve Finsku (21/1982)

399 Kč


poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: kniha
Další údaje: Vydal Český ústřední výbor ČSTV v nakladatelství Olympia. Rok vydání: 1982. 32 stran. Vyšlo 25. května 1982.
Speciální číslo slavného časopisu Stadión věnované mistrovství světa v hokeji 1982 ve finských městech Tampere a Helsinky. Na třiceti dvou stránkách se nepokouší přinést kompletní statistiky mistrovství, namísto toho ve formě novinových článků a rozhovorů mapuje nejsilnější příběhy.

Hrálo se podle nového herního systému, který však platil pouze při tomto mistrovství světa: v A-skupině hrálo 8 účastníků nejprve jednokolově každý s každým. Mužstva na 5. - 8. místě dále nehrála, mužstvo na 8. místě sestoupilo do B-skupiny. Mužstva na 1. - 4. místě spolu hrála další zápasy způsobem každý s každým, přičemž se zápasy za základní skupiny započítávaly. Vzájemné výsledky evropských mužstev určily pořadí 59. Mistrovství Evropy.

Překvapením byla prohra ČSSR se SRN 2:4, USA s Itálií 5:7, což odsoudilo USA k sestupu do B-skupiny). Nečekala se ani remíza Itálie s Kanadou 3:3. Československo hrálo se Sovětským svazem 0:0, což byl jediný bezgólový výsledek v historii vzájemných utkání. Za SSSR poprvé nastoupila první formace Vjačeslav Fetisov, Alexej Kasatonov - Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimir Krutov. Za Kanadu zase nastoupil poprvé a naposledy na mistrovství světa v hokeji Wayne Gretzky. Titul mistrů světa vybojoval Sovětský svaz, před Československem a Kanadou.