Robert Reichel

Karel Knap

Robert Reichel

Kapitán zlaté generace

999 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Vydalo: nakladatelství Egmont ČR. Rok vydání: 2010. Počet stran: 256. Vazba: pevná, bez přebalu, 160x230 mm. ISBN: 978-80-252-1366-7.
Kód zboží: 9788025213667
Dobrý stav, jen trochu odřené rohy, jinak ve výborném stavu. Ve své knize Robert Reichel popisuje, jak vznikla nejúspěšnější parta v historii českého hokeje. Líčí, jak se z obyčejného litvínovského kluka stal jedním z nejlepších hráčů na světě. Jak se prosazoval v drsné NHL a proč z ní natřikrát odešel. Jak poznal Gretzkyho, Hlinku, Jágra a další legendy.

Hokejová reprezentace na přelomu tisíciletí ovládla svět. Měla spoustu hvězd, ale jejím nejčastějším kapitánem a největším vůdcem byl Robert Reichel. Třikrát dovedl tým k titulu mistra světa, v semifinále olympiády v Naganu proměněnou penaltou vyřadil „neporazitelnou“ Kanadu. Střílel klíčové góly, šéfoval v kabině. Byl to kapitán zlaté generace. Ve své knize popisuje, jak vznikla nejúspěšnější parta v historii českého hokeje. Líčí, jak se z obyčejného litvínovského kluka stal jedním z nejlepších hráčů na světě. Jak se prosazoval v drsné NHL a proč z ní natřikrát odešel. Jak poznal Gretzkyho, Hlinku, Jágra a další legendy. Jak v nejlepších soutěžích světa nastřílel přes 600 gólů. V unikátním příběhu Roberta Reichla se odráží velká část hokejových dějin.