Jiří Zídek

Petr Hamták

Jiří Zídek

Basketbalový světoběžník

389 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (jako nové)
Typ: kniha
Další údaje: Vydala: Advokátní kancelář Jansta a Kostka. Rok vydání: 2005. Počet stran: 286. Vazba: A5, pevná, bez přebalu. ISBN: 80-239-4388-X.
VYPRODÁNO Autobiografická kniha popisuje život a úspěchy tohoto nadaného profesionální basketbalisty, jednoho z mála Čechů, který se prosadil v prestižní severoamerické NBA. Čtivé a obsáhlé vyprávění je doplněné barevnými fotografiemi a statistikami.
V roce 1995 získal titul mistra v americké univerzitní soutěži NCAA jako člen týmu University of California (UCLA) a byl následně draftován týmem Charlotte Hornets. V NBA strávil celkem tři sezóny, kromě Hornets hrál také za Denver Nuggets a Seattle SuperSonics. Nastupoval sice pravidelně k zápasům, ale obvykle pouze jako náhradník na několik minut. Jeho celkový průměr činí 3,4 bodu na zápas. V roce 1998 se vrátil do Evropy a získal s litevským týmem Žalgiris Kaunas titul vítěze Euroligy. Po několika přestupech a poměrně úspěšném účinkování v evropských soutěžích zakončil svou kariéru ziskem dvou českých ligových titulů s týmem ČEZ Basketball Nymburk v letech 2004 a 2005. V současné době je sportovním manažerem a tiskovým mluvčím lídra ligy ČEZ Basketball Nymburk a hráčem Radotínského SK v 1. třídě.