Hóóónza Berger

Vladimír Zemánek

Hóóónza Berger

aneb jinak to nevidim

99 Kč


poslední kus skladem
Stav: antikvariát (dobrý stav)
Typ: kniha
Další údaje: Vydalo: nakladatelství Exit. Rok vydání: 1992. 126 stran text, 14 stran čb. fotografií. Vazba: A5, pevná bez přebalu. ISBN: 80-900713-3-3.
Autobiografické vyprávění Jana Bergera staršího (* 1955), jedné z nejvýraznějších postav 80. let v pražské Spartě i československé reprezentaci. Kniha je psaná mluvou fotbalisty, plnou nespisovných výrazů, což jí však dodává na čtivosti. Kapitoly jsou prokládány názory dalších fotbalových osobností právě na Jana Bergera.
Málokomu byl lhostejný. Jedni ho nenáviděli, neboť měli pocit, že se chová jako primadona. A že mu procházejí věci, které by si jiný sotva mohl dovolit. Druzí - a těch bylo určitě víc - ho však milovali, protože jim týden co týden rozehříval jejich fanouškovská srdce. Jan Berger byl samorostem, bouřlivákem i svérázným člověkem. Pro někoho však také alkoholikem a kriminálníkem. Ze všeho nejvíc byl ale upřímným, skromným a poctivým hráčem, jenž psal jedny z nejúspěšnějších kapitol našeho fotbalu. Slavným mužem, který ne vždy naslouchal dobrým rádcům. A hvězdou, která v okamžiku svého ztracení dokázala překročit vlastní stín...