1972: Od přípravy k vítězství

1972: Od přípravy k vítězství

1972: From Training Camp To Victory

299 Kč


poslední kus skladem
Stav: nové
Typ: DVD
Pohled do zákulisí série, která navždy změnila historii hokeje. Takový je podtitul tohoto dvouhodinového dokumentu o tzv. Sérii století, tedy vůbec prvním střetnutí nejlepších hokejistů Kanady a Sovětského svazu. V angličtině.

Rok 1972, svět neprodyšně rozděluje železná opona a na ledě se setkávají nejlepší výběry zemí, které se od základu liší v hodnotách, jež vyznávají. Jedna věc přesto Kanadu a Sovětský svaz spojovala. Umění hrát hokej.

„Co se kanadskému týmu povedlo, bylo neuvěřitelné… v žádném jiném sportu nikdy nebylo dosaženo většího vítězství,“ prohlásil o pár let později legendární Bobby Orr. Kanadské vítězství 4:3 na zápasy (jedno utkání skončilo remízou) se však nerodilo lehce a ukázalo, jak moc se svět dokázal dotáhnout na úroveň hokeje v jeho kolébce. O důležitosti a vyhrocenosti osmi střetnutí vypovídá i fakt, že původní označení „Přátelská série“ se velmi rychle přestalo používat.

Dokument je doplněn dosud zřídka publikovanými rozhovory s ruskými hokejisti, jako byl Vladimír Treťjak, Alexander Jakušev, Vladimír Petrov nebo Boris Michajlov. DVD je ve formátu Region 1, což je přehratelné ve většině počítačových mechanik a v některých stolních přehrávačích.

Pozor: nemožnost přehrát DVD na vašem stolním přehrávači není důvodem pro vrácení DVD.